KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 10774627
nr 1077 4627
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Blyerts, Arvid Fougstedt (1888-1949), 1919, porträtt av Einar Jolin, löst blad, Proveniens fam Jolin
Kondition: slitage, vikskador
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 19 december 2016
kl 20:35:58
19/12 19:54:57
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt